Jednodruhové korenie

Rasca drvená

Váha: 100.00 g.
Cena: 1.30 €

Rasca drvená


Množstvo:Rasca mletá

Váha: 100.00 g.
Cena: 1.30 €

Rasca mletá


Množstvo:Rímska rasca celá

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.20 €

Rímska rasca celá

Rímska rasca je nenahraditeľná v indickej, blízkovýchodnej a mexickej kuchyni. Je súčasťou zmesí karí. Dá sa použiť do polievok, placiek a chlebov. Ochucujeme ňou hummus alebo baba ghanush, a nemôže chýbať pri príprave tex-mex jedál. Rímska rasca podporuje chuť do jedla.


Množstvo:Rímska rasca mletá

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.20 €

Rímska rasca mletá


Množstvo:Rozmarín drvený

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.00 €

Rozmarín drvený

V malých dávkach sa pridáva do polievok, varených zemiakov, zeleniny, šalátov, štiav, mias i do cesta. Pri pečení mäsa na otvorenom ohni sa odporúča vhodiť na žeravé uhlie rozmarínový konárik. Mäso prijemne rozvonia.


Množstvo:Rozmarín mletý

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.00 €

Rozmarín mletý


Množstvo:Šafran

Váha: 0.20 g.
Cena: 2.50 €

Šafran


Množstvo:Salvia

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.10 €

Salvia

Sušenými lístkami koreníme jahňacinu, baraninu, teľacinu, hydinu i ryby. Dochucujeme ňou maslo, syr, nátierky, cibuľovú polievku, dusené rajčiaky, pečienku, rôzne plnky alebo i pečené zemiaky. S rozmarínom dodáva zaujímavú chuť mäkkým syrom a maslu.


Množstvo:Saturejka

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.20 €

Saturejka

Saturejka vyniká nielen pikantnou chuťou ale aj arómou a je súčasťou balkánskej kuchyne. Výborná je v mletom mäse a v strukovinách, používame ju do marinád na nakladanie mäsa. Rastlinka príjemne vonia, má pikantnú korenistú chuť, ale nedráždi žalúdok. Ľudia, ktorí nemôžu konzumovať čierne korenie nahradí saturejka jeho arómu. Je dobra aj proti plynatosti.


Množstvo:Senovka celá

Váha: 25.00 g.
Cena: 0.80 €

Senovka celá

Odvar zo semien Gréckeho sena je veľmi prínosný pre boľavý krk, bolesť hrdla a angínu, uľahčuje vykašliavanie, môže sa pritom zmiešať s medom. Má stimulujúci vplyv na tvorbu materského mlieka u kojacich žien a má tiež pozitívny vplyv na zväčšenie objemu prsníkov. Znižuje hladinu krvného cukru.


Množstvo: