Jednodruhové korenie

Rozmarín drvený

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.00 €

Rozmarín drvený

V malých dávkach sa pridáva do polievok, varených zemiakov, zeleniny, šalátov, štiav, mias i do cesta. Pri pečení mäsa na otvorenom ohni sa odporúča vhodiť na žeravé uhlie rozmarínový konárik. Mäso prijemne rozvonia.


Množstvo:Rozmarín mletý

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.00 €

Rozmarín mletý


Množstvo:Šafran

Váha: 0.20 g.
Cena: 2.50 €

Šafran


Množstvo:Salvia

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.10 €

Salvia

Sušenými lístkami koreníme jahňacinu, baraninu, teľacinu, hydinu i ryby. Dochucujeme ňou maslo, syr, nátierky, cibuľovú polievku, dusené rajčiaky, pečienku, rôzne plnky alebo i pečené zemiaky. S rozmarínom dodáva zaujímavú chuť mäkkým syrom a maslu.


Množstvo:Saturejka

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.20 €

Saturejka

Saturejka vyniká nielen pikantnou chuťou ale aj arómou a je súčasťou balkánskej kuchyne. Výborná je v mletom mäse a v strukovinách, používame ju do marinád na nakladanie mäsa. Rastlinka príjemne vonia, má pikantnú korenistú chuť, ale nedráždi žalúdok. Ľudia, ktorí nemôžu konzumovať čierne korenie nahradí saturejka jeho arómu. Je dobra aj proti plynatosti.


Množstvo:Senovka celá

Váha: 25.00 g.
Cena: 0.80 €

Senovka celá

Odvar zo semien Gréckeho sena je veľmi prínosný pre boľavý krk, bolesť hrdla a angínu, uľahčuje vykašliavanie, môže sa pritom zmiešať s medom. Má stimulujúci vplyv na tvorbu materského mlieka u kojacich žien a má tiež pozitívny vplyv na zväčšenie objemu prsníkov. Znižuje hladinu krvného cukru.


Množstvo:Senovka mletá

Váha: 25.00 g.
Cena: 0.80 €

Senovka mletá

Senovka grecka tiež grécke seno býva súčasťou zmesí korení, ako napr. karí, sambal, balkánska čubrica. Používa sa k aromatizácii syrov, strukovinových pokrmov, pridáva sa do cesta k ochuteniu chleba a ďalšieho pečiva. Rovnako do cibuľových, zemiakových a hubových polievok.


Množstvo:Sezam čierny nelúpaný

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.20 €

Sezam čierny nelúpaný

Má výraznejšiu a aromatickejšiu chuť ako biely sézam. Pre vegetariánov je nepostradateľná ingrediencia vhodná na výrobu omáčok, dressigov, polievok, šalátov a mnoho dalších zdravých pokrmov.


Množstvo:Sezamové semienko

Váha: 100.00 g.
Cena: 1.30 €

Sezamové semienko


Množstvo:Škorica cejlonská celá

Váha: 25.00 g.
Cena: 2.30 €

Škorica cejlonská celá


Množstvo: