Jednodruhové korenie

Paprikové plátky

Váha: 50.00 g.
Cena: 1.70 €

Paprikové plátky

Sušené kúsky sladkých červených paprík sa hodia do všetkých mäsových jedál, šalátov, nátierok, ale aj pri príprave domácich údenín.


Množstvo:Paradajkové plátky

Váha: 50.00 g.
Cena: 1.60 €

Paradajkové plátky

Sušené kúsky paradajok sú výborné do mäsových a zeleninových jedál, do cestovín a na pizzu.


Množstvo:Paradajkový prášok

Váha: 100.00 g.
Cena: 2.00 €

Paradajkový prášok

Je chutnejší a zdravší než pretlak. Používame do polievok, omáčok a nátierok. Dôležité je správne skladovanie bez prístupu vzduchu.


Množstvo:Petržlen vňať

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.00 €

Petržlen vňať

Petržlenová vňať je vhodná takmer do všetkého. Do polievok, šalátov aj nátierok. Vňaťka nielen ozdobí a ochutí ale dodá aj potrebnú dávku zdraviu prospešných látok. Petržlenová vňať totiž obsahuje terpény, ktoré blokujú rast nádorových buniek a neutralizujú karcinogény vznikajúce pri údení a grilovaní. Okrem toho je vňať zdrojom vitamínov A a C, vápnika, železa a kyseliny listovej.


Množstvo:Pomarančová kôra

Váha: 20.00 g.
Cena: 1.20 €

Pomarančová kôra

Vhodná na pečenie pre gurmánov ale aj do omáčok. Môže byť použitá aj k dochuteniu marinád.Používa sa na pečenie koláčov a v spojení s korením podobne ako citrónová kôra je vynikajúca ako korenie na ryby. Nieje chemicky ošetrovaná!


Množstvo:Rasca celá

Váha: 100.00 g.
Cena: 1.20 €

Rasca celá

Myslím, že túto koreninu netreba predstavovať. Je to všestranné korenie ktoré sa používa pri príprave mäsitých jedál, polievok, šalátov, varených zemiakov, zeleniny a pečiva.


Množstvo:Rasca drvená

Váha: 100.00 g.
Cena: 1.30 €

Rasca drvená


Množstvo:Rasca mletá

Váha: 100.00 g.
Cena: 1.30 €

Rasca mletá


Množstvo:Rímska rasca celá

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.20 €

Rímska rasca celá

Rímska rasca je nenahraditeľná v indickej, blízkovýchodnej a mexickej kuchyni. Je súčasťou zmesí karí. Dá sa použiť do polievok, placiek a chlebov. Ochucujeme ňou hummus alebo baba ghanush, a nemôže chýbať pri príprave tex-mex jedál. Rímska rasca podporuje chuť do jedla.


Množstvo:Rímska rasca mletá

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.20 €

Rímska rasca mletá


Množstvo: