Jednodruhové korenie

Korenie zelené celé

Váha: 20.00 g.
Cena: 1.30 €

Korenie zelené celé

Korenie zelené sú sušené nedozreté bobule Piper nigrum bez fermentácie. Má jemnú chuť a príjemnú arómu. Je všestranne použiteľné.


Množstvo:Koriander celý

Váha: 50.00 g.
Cena: 1.10 €

Koriander celý

Aromatické semienka, ktoré sa používajú hlavne v indickej kuchyni, ale aj pri konzervovaní zeleniny a do rôznych čajových zmesí. Výrazne podporuje zažívanie a trávenie.


Množstvo:Koriander list

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.50 €

Koriander list


Množstvo:Koriander mletý

Váha: 50.00 g.
Cena: 1.20 €

Koriander mletý

Aromatické mleté semienka, ktoré sa používajú hlavne v indickej kuchyni, ale aj pri konzervovaní zeleniny a do rôznych čajových zmesí. Výrazne podporuje zažívanie a trávenie.


Množstvo:Kurkuma mletá

Váha: 50.00 g.
Cena: 1.50 €

Kurkuma mletá

Je základnou súčasťou kari korenia. Blahodárne pôsobí na pečeň a obličky. Používá sa do polievok, ryže, omáčok i do mäsových jedál. Jeho zložka kurkumín sa používa tiež ako farbivo v potravinárskom priemysle.


Množstvo:Lanové semienko

Váha: 100.00 g.
Cena: 1.00 €

Lanové semienko

Malé ľanové semienka majú pre náš organizmus obdivuhodné účinky,ľanové semienka prinášajú úľavu pri väčšine problémov s tráviacou sústavou. Prispievajú k rovnováhe a upokojeniu zažívania. ľanové semienka zastavujú kašeľ, znižujú hladinu cholesterolu v tele, pomáhajú pri reume a veľký význam sa im pripisuje v boji proti rakovine.


Množstvo:Levanduľa

Váha: 10.00 g.
Cena: 0.90 €

Levanduľa

Je súčasťou provensálskeho korenia, používa sa do šalátov a vo Francúzsku aj do bylinkového masla.V malých množstvách ju používame na korenenie pečeného mäsa, rybích pokrmov a šalátov so zeleninou, taktiež ňou dochucujeme zaváraniny. Levanduľa má horko-aromatickú vôňu a odpudzuje aj mole a komáre.


Množstvo:Ligurček

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.00 €

Ligurček

Sušená vňať. Pridáva sa do polievok, omáčok, strukovín zemiakov a pomazánok. Zlepšuje krvný obeh a odplavuje z tela škodlivé látky.


Množstvo:Majoránka

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.00 €

Majoránka

Používa sa na dochutenie gulášov, paštét a jedál z údenín. Nesmie chýbať pri príprave zabíjačkových špecialít. Majoránka podporuje trávenie a ukľudňuje tráviaci trakt.


Množstvo:Medvedí cesnak

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.80 €

Medvedí cesnak

Je výborný na ochutenie omáčok, polievok a nátierok. Čistí organizmus, znižuje tlak a cholesterol, zlepšuje priechodnosť ciev.


Množstvo: