Jednodruhové korenie

Paprika ostrá

Váha: 50.00 g.
Cena: 1.10 €

Paprika ostrá

Pálivá paprika výraznej červenej farby a jemnej vône, ktorá poteší každého milovníka pikantných gulášov, paprikášov, omáčok, nátierok a ďalších jedál na paprike.


Množstvo:Paprika údená ostrá/ pálivá

Váha: 50.00 g.
Cena: 1.40 €

Paprika údená ostrá/ pálivá

Paprika údená ostrá dodá Vašim gulášom, omáčkam, polievkam a mnohým ďalším jedlám okrem pikantnosti aj zaujímavú arómu a výbornú údenú príchuť.


Množstvo:Paprika údená sladká

Váha: 50.00 g.
Cena: 1.60 €

Paprika údená sladká

Paprika údená sladká dodá Vašim gulášom, omáčkam, polievkam a mnohým ďalším jedlám okrem peknej farby aj zaujímavú arómu a výbornú údenú príchuť.


Množstvo:Paprikové plátky

Váha: 50.00 g.
Cena: 1.70 €

Paprikové plátky

Sušené kúsky sladkých červených paprík sa hodia do všetkých mäsových jedál, šalátov, nátierok, ale aj pri príprave domácich údenín.


Množstvo:Paradajkové plátky

Váha: 50.00 g.
Cena: 1.60 €

Paradajkové plátky

Sušené kúsky paradajok sú výborné do mäsových a zeleninových jedál, do cestovín a na pizzu.


Množstvo:Paradajkový prášok

Váha: 100.00 g.
Cena: 2.00 €

Paradajkový prášok

Je chutnejší a zdravší než pretlak. Používame do polievok, omáčok a nátierok. Dôležité je správne skladovanie bez prístupu vzduchu.


Množstvo:Pažitka

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.00 €

Pažitka

Používa sa hlavne v studenej kuchyni. Pridávame ju nasekanú do rôznych nátierok, syrových pomazánok, šalátov, polievok. Taktiež slúži ako dekorácia na chlebíčky a pod. Tvorí tiež podstatnú zložku bylinkových masiel. Da sa používame všade, kde sa hodí cibuľa.


Množstvo:Petržlen vňať

Váha: 25.00 g.
Cena: 1.00 €

Petržlen vňať

Petržlenová vňať je vhodná takmer do všetkého. Do polievok, šalátov aj nátierok. Vňaťka nielen ozdobí a ochutí ale dodá aj potrebnú dávku zdraviu prospešných látok. Petržlenová vňať totiž obsahuje terpény, ktoré blokujú rast nádorových buniek a neutralizujú karcinogény vznikajúce pri údení a grilovaní. Okrem toho je vňať zdrojom vitamínov A a C, vápnika, železa a kyseliny listovej.


Množstvo:Pomarančová kôra

Váha: 20.00 g.
Cena: 1.20 €

Pomarančová kôra

Vhodná na pečenie pre gurmánov ale aj do omáčok. Môže byť použitá aj k dochuteniu marinád.Používa sa na pečenie koláčov a v spojení s korením podobne ako citrónová kôra je vynikajúca ako korenie na ryby. Nieje chemicky ošetrovaná!


Množstvo:Rasca celá

Váha: 100.00 g.
Cena: 1.20 €

Rasca celá

Myslím, že túto koreninu netreba predstavovať. Je to všestranné korenie ktoré sa používa pri príprave mäsitých jedál, polievok, šalátov, varených zemiakov, zeleniny a pečiva.


Množstvo: